Prezentacja strategii PGZ podczas czwartkowej konferencji NCSS

włącz .

Już w najbliższy czwartek, 28 kwietnia, eksperci Narodowego Centrum Studiów Strategicznych przedstawią raport zawierający rekomendacje dla strategii przemysłowo-obronnej RP. Do dyskusji włączyła się również Polska Grupa Zbrojeniowa, która podczas konferencji NCSS przedstawi aktualizację strategii grupy.

W ramach projektu „Strategia Przemysłowo-obronna RP – bezpieczeństwo i konkurencyjność” Narodowe Centrum Studiów Strategicznych w listopadzie 2015 roku rozpoczęło badania, których celem była kompleksowa analiza sytuacji w polskim przemyśle zbrojeniowym. Efektem prowadzonych badań i warsztatów eksperckich jest raport, zwierający rekomendacje zmian i najbardziej perspektywicznych działań potrzebnych do pełnego wykorzystania potencjału tego ważnego sektora gospodarki. W dyskusji nie mogło zabraknąć głosu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Cieszymy się, że Polska Grupa Zbrojeniowa zdecydowała o przedstawieniu aktualizacji swojej strategii podczas konferencji NCSS. Prezentacja tych dwóch ważnych z punktu widzenia krajowej polityki przemysłowo – obronnej dokumentów podczas jednego wydarzenia, umożliwi nam znalezienie wspólnego mianownika oraz rzetelną dyskusję ekspertów na temat przyszłości polskiego sektora zbrojeniowego. To właśnie był cel projektu, który Narodowe Centrum Studiów Strategicznych rozpoczęło ponad pół roku temu – mówi Weronika Myck, dyrektor działu programów niemilitarnych w Narodowym Centrum Studiów Strategicznych.

Konferencja „Bezpieczeństwo i konkurencyjność. Rekomendacje dotyczące strategii przemysłowo-obronnej RP” organizowana przez NCSS odbędzie się 28.04. w Warszawie. Patronat nad projektem objął Inspektorat Uzbrojenia, a nad konferencją również Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i Ministerstwo Obrony Narodowej.

Patroni medialni: Rzeczpospolita, Polska Zbrojna, Defence24, Nowa Technika Wojskowa.

Kontakt

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych

ul. Mazowiecka 11 lokal 49
00-052 Warszawa

+48 885 806 277
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 5252550406
REGON: 146587199
Bank Zachodni WBK 81 1090 1883 0000 0001 3029 3682

Zarząd

Jacek Kotas
Prezes Zarządu

Partnerzy