Ekspert NCSS dr Wojciech Szewko o skutecznym zwalczaniu terroryzmu w programie „Po przecinku”

włącz .

Dr Wojciech Szewko, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych, był gościem Iwony Kutyny w programie „Po przecinku” w TVP. Razem z ppłk Wojciechem Przepiórką rozmawiali o tym, jak skutecznie walczyć z terroryzmem w Europie.

Fragment rozmowy możecie Państwo przeczytać poniżej:
„To nie pierwszy raz kiedy w Wielkiej Brytanii czy na zachodzie pojawiają się wrogowie własnego kraju. Kiedyś wcześniej byli uwodzeni przez inne radykalne ideologie, w tej chwili ten islamski dżihad. To co się dzieje na bliskim wchodzie, to coś co pokazuje alternatywę dla istniejącego porządku społeczno-politycznego i sposób zwalczania tego, u źródeł niejako, jest taki sam jak ze wszystkimi innymi skrajnymi i ekstremistycznymi ideologiami. To jest rzecz o której na zachodzie zapomniano, pudrując rzeczywistość i udając, że jest zupełnie inaczej. Godząc się na to, żeby ludzie, którzy byli niejako importowani w ramach różnego rodzaju polityk otwartych drzwi, osiedlając ich w gettach, stanowiąc tanią siłę roboczą, teoretycznie mieszkali na zachodzie(...). Apartheid kulturowy, to jest jedna z przyczyn radykalizacji tych młodych ludzi.”

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. Jest ona dostępna pod tym linkiem.

Kontakt

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych

ul. Mazowiecka 11 lokal 49
00-052 Warszawa

+48 885 806 277
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 5252550406
REGON: 146587199
Bank Zachodni WBK 81 1090 1883 0000 0001 3029 3682

Zarząd

Jacek Kotas
Prezes Zarządu

Partnerzy