NCSS organizatorem Forum Militarnego

włącz .

14 czerwca w Warszawie - odbędzie się Forum Militarne, którego pomysłodawcą i gospodarzem jest Narodowe Centrum Studiów Strategicznych. Celem spotkania decydentów i ekspertów są debaty i warsztaty, których efektem będą rekomendacje na szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Ideą Forum Militarnego jest spotkanie decydentów, przedstawicieli instytucji wojskowych oraz polskich i zagranicznych ekspertów w celu wypracowanie rekomendacji na 25. Szczyt NATO w Warszawie. Tematem przewodnim forum będzie kwestia zabezpieczenia tzw. flanki wschodniej. To ogromne wyzwanie stojące przed wszystkimi państwami Sojuszu Północnoatlantyckiego, w którym Polska może odegrać bardzo istotną rolę w umacnianiu bezpieczeństwa w regionie.

Sesję plenarną Forum Militarnego otworzy wystąpienie Ministra Spraw Zagranicznych RP Witolda Waszczykowskiego. W programie, oprócz całego szeregu warsztatów tematycznych, znajduje się również prezentacja raportu Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich: „NATO – różne wyzwania, wspólne odpowiedzi” oraz podsumowanie polsko-amerykańskiego Seminarium Planowania Kryzysowego, wspólnego projektu Narodowego Centrum Studiów Strategicznych oraz Center For Strategic and Budgetary Assesments (CSBA) .

Rekomendacje wynikające z paneli dyskusyjnych przeprowadzonych w ramach Forum Militarnego zostaną zebrane w jednym dokumencie i przekazane do najważniejszych instytucji państwowych jeszcze przed szczytem NATO w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Narodowe Centrum Studiów Strategicznych, niezależny ośrodek analityczny zajmujący się kwestiami szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Kontakt

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych

ul. Mazowiecka 11 lokal 49
00-052 Warszawa

+48 885 806 277
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 5252550406
REGON: 146587199
Bank Zachodni WBK 81 1090 1883 0000 0001 3029 3682

Zarząd

Jacek Kotas
Prezes Zarządu

Partnerzy