NCSS podczas MSPO 2016

włącz .

Podczas zbliżającego się Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO 2016 w Kielcach, eksperci Narodowego Centrum Studiów Strategicznych zaprezentują rezultaty wielomiesięcznych prac nad projektami dotyczącymi m.in. przyszłości rozpoznania obrazowego w Siłach Zbrojnych RP oraz pozyskiwania zasobów obronnych w Grupie Wyszehradzkiej. Dziennik „Rzeczpospolita” objął patronat medialny nad obiema publikacjami.

„Zasady pozyskiwania zasobów obronnych w Grupie Wyszehradzkiej” to międzynarodowy projekt badawczy, nad którym eksperci ze wszystkich krajów Grupy Wyszehradzkiej pracowali przez wiele miesięcy. Celem projektu była ocena wydatkowania środków na zasoby obronne przez państwa Grupy. W raporcie końcowym podsumowującym projekt, eksperci wskazują m.in. na potrzebę ujednolicenia sposobu pozyskiwania zasobów w regionie poprzez wspólne planowanie wydatkowania środków na ten cel.

W prezentacji, która odbędzie się podczas MSPO 2016, udział wezmą prof. Todor Tagarev (były Minister Obrony Narodowej Bułgarii, obecnie Dyrektor Instytutu Obrony w Sofii), Jaroslav Nad‘ (Dyrektor Programów Obronnych i Bezpieczeństwa w Słowackim Instytucie Polityki Bezpieczeństwa), kmdr rez. dr Bohdan Pac (obecnie adiunkt w Bałtyckim Ośrodku Logistyki Stosowanej na Wydziale Zarządzania i Finansów Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku), Tamas Csiki (jest pracownikiem naukowym w Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem i Strategią na Narodowym Uniwersytecie Służby Publicznej w Budapeszcie), Antonin Novotny (asystent w Centrum Studiów nad Wojskowością i Bezpieczeństwem na Uniwersytecie Obrony w Brnie) oraz Mariusz Kordowski (Dyrektor Pionu Militarnego w NCSS).

To właśnie w Kielcach, podczas największych targów obronnych w Polsce i na jednym z najważniejszych wydarzeń tego sektora w Europie, NCSS po raz pierwszy zaprezentuje również wyniki prac nad długo oczekiwanym projektem zatytułowanym „Przyszłość Rozpoznania Obrazowego w Siłach Zbrojnych RP”. W obszernym raporcie, który został już przesłany Kierownictwu MON oraz Karcie Kierowniczej Sił Zbrojnych RP, eksperci wskazują na rosnące wymagania w zakresie osiągania interoperacyjności stawiane poszczególnym systemom funkcjonującym w Siłach Zbrojnych RP oraz kierunki rozwoju poszczególnych systemów rozpoznania obrazowego. Wyniki analizy i rekomendacje NCSS przedstawi Dyrektor Pionu Militarnego w NCSS, Mariusz Kordowski w towarzystwie ekspertów prof. Andrzeja Najgebauera oraz Wojciecha Zalewskiego.

Raporty zostały objęte patronatem medialnym dziennika „Rzeczpospolita”. Dokumenty będą wkrótce dostępne na stronie internetowej Narodowego Centrum Studiów Strategicznych www.ncss.org.pl.

Harmonogram prezentacji NCSS podczas MSPO:

8.09. - „Zasady pozyskiwania zasobów obronnych w Grupie Wyszehradzkiej.” – MSPO 2016, godz. 11:00 – 12:00.

8.09. – „Przyszłość Rozpoznania Obrazowego w Siłach Zbrojnych RP”, MSPO 2016, godz. 12:00 – 13:00.

 

 

Kontakt

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych

ul. Mazowiecka 11 lokal 49
00-052 Warszawa

+48 885 806 277
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 5252550406
REGON: 146587199
Bank Zachodni WBK 81 1090 1883 0000 0001 3029 3682

Zarząd

Jacek Kotas
Prezes Zarządu

Partnerzy