„Strategia odstraszania - wyzwania i rekomendacje strategii obronnej RP” - nowy projekt NCSS.

włącz .

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych rozpoczęło realizację projektu „Strategia odstraszania - wyzwania i rekomendacje strategii obronnej RP”.W dniu 26.03 miał miejsce pierwszy panel ekspercki w ramach organizowanego przez Narodowe Centrum Studiów Strategicznych projektu "Strategia odstraszania - wyzwania i rekomendacje strategii obronnej RP".

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie raportu zawierającego rekomendacje i zalecenia w zakresie potencjału odstraszania militarnego Polski. Przy metodologicznych aspektach projektu (foresight i metoda delficka) projekt wspiera firma 4CF.

Aby tego dokonać, przeanalizujemy w ramach gry decyzyjnej wyselekcjonowane scenariusze zagrożeń oraz skuteczność różnych narzędzi militarnych oraz okołomilitarnych takich jak pociski manewrujące, potencjał cybernetyczny czy znaczenie sił specjalnych dla strategii odstraszania Polski. W prezentowanym badaniu wykorzystywana jest pionierska w polskich warunkach metodologia foresightu strategicznego połączona z dodatkowymi składnikami podnoszącymi jakość procesu badawczego. Została ona rozwinięta przez renomowane think-tanki i ośrodki badawcze – między innymi amerykański „RAND”. Prezentowany projekt jest kilkuetapowy. Składają się na niego panele eksperckie, warsztaty, badania oraz sporządzanie raportu podsumowującego badanie. Partnerem w zakresie opracowania metodologii projektu jest firma 4CF. Pierwsze spotkanie w ramach prezentowanego projektu odbyło się 26.03. Galeria zdjęć dostępna jest poniżej.

Kontakt

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych

ul. Mazowiecka 11 lokal 49
00-052 Warszawa

+48 885 806 277
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 5252550406
REGON: 146587199
Bank Zachodni WBK 81 1090 1883 0000 0001 3029 3682

Zarząd

Jacek Kotas
Prezes Zarządu

Partnerzy